Sipariş ve Destek 0530 784 54 16

dedektör bursa

dedektör bursa
01-01-1970 tarihinde eklendi.
Dedektör Bursa da çok önemli ve çokça aranan bir cihazdır. Bursa define potansiyeli en yüksek şehirlerimizdendir. Dolayısıyla Bursa şehrimizde definecilik faaliyetleri çok yaygındır.

Dedektör Bursa da çok önemli ve çokça aranan bir cihazdır. Bursa define potansiyeli en yüksek şehirlerimizdendir. Dolayısıyla Bursa şehrimizde definecilik faaliyetleri çok yaygındır.

Bursa tarihi M.Ö 1.yıllara kadar uzanan tarihiyle kültürel zenginliği üst düzey bir şehirdir. Eski zamanlarda Prusia ve Prusias olarak adlandırılmıştır. Bursa ilinde sırasıyla Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar yaşamıştır.

Roma dönemin en zengin ve en güçlü devletlerindendi. Romalılar kazandıkları savaşlarla aldıkları ganimetleri toplayıp hazinede biriktirmişlerdir. Keza Bizans da Hristiyan bir devlet olarak dönemin en büyük devletlerinden olup başkenti Constantinapolis yani İstanbul’dur. Bursa İstanbul’a çok yakın bir vilayet olduğu için her zaman Bizans için önemini korumuştur. Selçuklu ve Osmanlı Devletleri de hayalleri olan İstanbul fethi için Bursa’ya kadar gelmiş Bursa’yı başkent yapmış büyük devletlerdir. Bahsettiğimiz üzere Bursa hazine anlamında çok zengin bir vilayet ve birçok devlete başkentlik yapmış bir merkezdir. Bu nedenle Bursa’da çarşılar ve ticaret alanları da kurulmuş aynı zamanda kervan yolları da oluşturulmuştur. Bu tarz ticaret alanları definelerin gömülmesi için yeterlidir. Dedektör Bursa bu anlamda definecilik için şart olmuştur. Aranan defineleri bulmak için iyi bir detektöre sahip olmak gerekmektedir. İyi dedektör de Bursa Uğur Dedektör’den alınır. Bursa Uğur Dedektör olarak biz en iyi dedektörleri en uygun fiyatlara definecilerle buluşturuyoruz.

dedektör bursa

Cumhuriyet ilan edilmeden önceki seneler Bursa ve tüm şehirlerimizdeki Rumlar ve Ermeniler savaş dönemindeki bazı sorunlar nedeniyle yurtdışındaki Türklerle mübadele edilmiştir. Bu olay acil ve kısa süre içerisinde tamamlanmıştır. Bu nedenle göç ettirilen Ermeni ve Rum vatandaşları giderken mallarını savaş sonrasında dönüp alacaklarını düşünerek gömerek saklamışlar. Saklanılan malları haritalar ya da yakınlarına çizdikleri bazı emarelerle işaretlemişler. Yine eşkıya dediğimiz gruplar insanlardan çaldıkları malları belli yerlere ya da mağaralara götürerek saklamışlar. Aynı şekilde harita ya da kendilerine özgü emarelerle yerleri işaretlemişler. Dolayısıyla define vardır ve bulunmadıkça toprak altında kalacaktır. Defineler ancak iyi bir derin arama detektörüyle tespit edilip ayrım yapılarak bulunabilir. Bursa ve çevresi illerde biz bu görevi üstlendik. Dedektör Bursa aramalarınıza cevap olarak sizleri karşılamaktan onur duyuyoruz. Türkiye’nin en önde gelen firması olarak sizlere bu hizmeti sunmak ve sizlere yardımcı olmak bizim vizyonumuzdur.

bursa dedektör iletişim

Reyhan Mah. Haşim işcan Cad. Safranlık Çıkmazı Sok burçin1. İşhanı No:2 D115 Osmangazi Bursa

0530 784 54 16
info@bursadedektormerkezi.com
Online İşlemler

E-Bülten Aboneliği
    Sosyal Medya'da Takip Et

Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.